Strona główna / Czy zawsze możliwe jest skuteczne odzyskanie wszystkich utraconych danych?

Czy zawsze możliwe jest skuteczne odzyskanie wszystkich utraconych danych?

  • Porady
Odzyskiwanie danych z telefonu

Może zdarzyć się tak, że będziesz musiał odzyskać dane z telefonu komórkowego. Usunięcie danych może być spowodowane przez wypadek lub dlatego, że telefon jest uszkodzony. Poniżej opowiemy o różnych sytuacjach, w których można skutecznie odzyskać  utracone dane, oraz w jakich sytuacjach nie jest to możliwe.

Istnieje wiele przypadków, w których możesz stracić dane w telefonie:

  • Jeśli Twój telefon się zepsuje i nie będziesz mógł go włączyć.
  • Jeśli skasowałeś dane w telefonie, nie zdając sobie z tego sprawy.
  • Jeśli zapomniałeś hasło.

Odzyskanie danych Warszawa – kiedy możliwe jest odzyskanie danych?

Wierzcie lub nie, ale dane usunięte z telefonu komórkowego nie znikają tak szybko, jak można by się spodziewać. Istnieje kilka sposobów na odzyskanie tych danych, niezależnie od tego, czy były one zapisane w pamięci wewnętrznej, czy na zewnętrznej pamięci micro SD. Oczywiście, niektóre pamięci są lepszej jakości niż inne. Możliwe jest odzyskanie danych, nawet jeśli pamięć spędziła trochę czasu w nieprzyjaznych warunkach, takich jak chłód, wilgoć, czy czynniki mechaniczne np. upadek telefonu z wysokości. Niemniej w tych przypadkach wymagana jest zaawansowana technologia i doświadczenie.

Odzyskanie danych z telefonu jest możliwe, ale nie zawsze da się odzyskać absolutnie wszystko, co zostało usunięte. Warto odwiedzić serwis telefonów Warszawa, gdzie na miejscu urządzenie zostanie sprawdzone i przeanalizowane, aby określić szanse powodzenia. W wielu przypadkach konieczne jest zabranie ze sobą laptopa lub komputera, ponieważ, jak to jest w przypadku Apple, iTunes automatycznie wykonuje kopie zapasowe.

Po pierwsze, istnieje możliwość skorzystania z kreatora, aplikacji lub programu, który pomoże odzyskać dane z telefonu komórkowego. Na przykład Recuva, Undeleter czy DiskDigger. Są to aplikacje, które pomagają użytkownikowi w odzyskania plików i danych, które zostały usunięte.

Kiedy nie da się odzyskać danych?

Danych zazwyczaj nie da się odzyskać, jeśli zostały one nadpisane. Oznacza to, że w miejscu starych danych zostają nadpisane nowe dane. Dzieje się tak, kiedy użytkownik telefonu korzysta z niego po niefortunnym usunięciu danych. Kolejnym przypadkiem, kiedy nie da się odzyskać danych, może być przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Wtedy dane są tracone bezpowrotnie. 

Odzyskiwanie danych z telefonu z pękniętym ekranem

Odzyskiwanie danych z telefonu komórkowego z pękniętym ekranem może być totalnym koszmarem, ponieważ widoczność jest ograniczona. Ekran może być również zupełnie czarny i nie reagować na to, co robimy. Istnieje jednak prosty sposób, na odzyskanie danych w ten sposób uszkodzonym telefonie. Rozwiązanie polega na podłączeniu go do komputera i opróżnienie plików. Jednak zazwyczaj odbywa się to za pomocą aplikacji, które są zazwyczaj płatne.

Najlepszą rozwiązaniem jest zabezpieczenie się poprzez tworzenie kopii zapasowych od czasu do czasu. Wtedy dane są dodatkowo przechowywane w bezpiecznym miejscu, na wypadek, gdyby coś się stało z telefonem. Jeśli masz Androida, utrzymywanie telefonu podłączonego do Google Drive może być na wagę złota. 

Dodaj komentarz