Strona główna / Holowanie auta na lawecie: wszystko, co musisz wiedzieć

Holowanie auta na lawecie: wszystko, co musisz wiedzieć

  • Porady

Pomoc drogowa jest dziś nieodłącznym elementem osób korzystających z dobroci motoryzacji. Najczęściej transport samochodu na lawecie jest skutkiem jego wcześniejszej awarii. I niestety nie ma tu złotej reguły, gdyż psują się auta nowe oraz używane. Każdy przynajmniej raz w życiu przeżył usterkę pojazdu w czasie podróży i stres z tym związany.

Jednak usterka to nie jedyny powód transportu samochodu w ten sposób. Holowanie również realizujemy w poniższych sytuacjach:

  • Samochód uległ awarii lub został uszkodzony w wypadku,
  • Samochód został zatrzymany z powodu nieważności przeglądu technicznego lub braku OC,
  • Samochód został skonfiskowany,
  • Samochód musi zostać przetransportowany na dużą odległość.

Jak przygotować samochód do transportu na lawecie?

W sytuacji, gdy wystąpi awaria lub wypadek, holowanie samochodu może być niezbędne. W niektórych przypadkach jednak istnieje możliwość naprawienia go na miejscu – specjalista może zająć się naprawą na miejscu, o ile problem nie jest zbyt skomplikowany. Jednak gdy usterki nie da się od ręki usunąć, należy skorzystać z holowania samochodu na lawecie.

Ten sposób transportu jest najbardziej bezpieczną formą przewozu pojazdu. Przygotowanie samochodu do transportu nie jest bardzo wymagające. W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć wszystkie luźne zewnętrzne elementy przewożonego samochodu oraz zweryfikować stan kół w pojeździe.

Wybór firmy transportowej, na co zwrócić uwagę?

Dobra reputacja to ważny element wyboru firmy. Przed podjęciem decyzji, warto zapytać o stawki cenowe oraz w jaki sposób zostanie dokonany transport.

Aby usługa była wykonana jak najszybciej, wybrana firma powinna posiadać odpowiedni sprzęt. Kluczowy również jest szybki czas reakcji. Można sprawdzić opinie o usługach danej firmy na forach lub portalach społecznościowych. Większość firm oferujących tego typu usługi ma na celu jak najszybszą realizację, aby zagwarantować klientom wysoką jakość. Pomoc drogowa Chojnice pomoże Ci w bezpiecznym i sprawnym powrocie do domu.

Jednak na pewno nie należy robić tego samodzielnie, bez odpowiedniego doświadczenia. Transport aut wymaga dużej wiedzy, aby upewnić się, że pojazd jest odpowiednio zamocowany. W przeciwnym razie może stwarzać zagrożenie nie tylko dla kierowcy lawety, ale także dla innych użytkowników drogi. Ważne jest, aby prawidłowo zamocować pojazd, wykonując wszystkie niezbędne czynności, takie jak np. zabezpieczenie samochodu na lawecie, zamontowanie odpowiednich pasów itp.

Podsumowanie

Wzywanie pomocy drogowej może być konieczne w sytuacji, gdy pojazd z jakiegoś powodu nie może poruszać o własnych siłach. W takich sytuacjach należy wzywać profesjonalną pomoc drogową. Przed zamówieniem pomocy drogowej, warto skontaktować się z ubezpieczycielem pojazdu – być może w umowie jest już zawarty transport pojazdu w razie awarii.

Dodaj komentarz