Strona główna / Telefon wpadł Ci do wody? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby go uratować!

Telefon wpadł Ci do wody? Sprawdź, co możesz zrobić, żeby go uratować!

  • Porady

Odzyskiwanie danych Warszawa to usługa skierowana do właścicieli urządzeń elektronicznych, które uległy uszkodzeniu i właściciel chce odzyskać dane, które miał zgromadzone na takim urządzeniu. Sytuacje, w których taka usługa może okazać się konieczna, są różne. Wśród użytkowników smartfonów to bardzo często wynik przypadkowego zalania urządzenia. Co zrobić w tej sytuacji i jak naprawić sprzęt, który został zalany wodą?

Sytuacja nie do pozazdroszczenia

Z roku na rok rośnie liczba urządzeń elektronicznych, które są wykonane w taki sposób, że mają wodoodporny charakter. Nadal jednak jest wiele takich smartfonów, które tego zabezpieczenia nie posiadają. Zamoczenie tych urządzeń to rzecz jasna przygoda, której nie będziemy miło wspominać. Jednak nie jest tak, że urządzenie zamoczone w wodzie od razu nadaje się do wyrzucenia. Można podjąć działania, które pozwolą przywrócić taki sprzęt do życia. 

Groźne dla urządzenia zalanie telefonu 

Zalanie telefonu wodą to rzecz jasna sytuacja, która może powodować poważne uszkodzenia sprzętu. Woda będzie bowiem wpływać na zniszczenie mechanizmów znajdujących się w smartfonie. Naruszenie płyty głównej i ważnych podzespołów będzie generowało problemy z elektroniką. Zgubne skutki dla urządzenia będą miały drobne zwarcia. Zdecydowanie bardziej niebezpieczne jest zalanie wodą słoną, która powoduje przewodzenie prądu i może wpływać na pojawienie się rdzy. Dlatego bardzo istotne będzie to, by szybko zareagować na zalanie i zacząć działać. 

Serwis GSM – najlepsze miejsce dla zalanego telefonu 

W momencie, gdy dojdzie do zalania smartfona, nie można podejmować pochopnych decyzji. Najlepszym miejscem dla takiego telefonu będzie rzecz jasna serwis GSM, gdzie telefonem zajmą się osoby doskonale znające budowę urządzenia, które będą wiedzieć, jak się z nim obchodzić. Nim jednak udamy się do serwisu, trzeba samodzielnie zadbać o sprzęt. Jeśli był wyłączony, nie powinno się go włączać, wyjąć z wody i wstępnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Jeśli urządzenie było włączone trzeba jak najszybciej je wyłączyć, by nie dochodziło do zwarć. Nie potrząsamy urządzeniem, bo skutek będzie odwrotny i woda dostanie się jeszcze głębiej. Nie stosuje się suszarki, która spowoduje parowanie i przeniesienie kropelek po całej obudowie. Jeśli w urządzeniu był sok owocowy, kwas i cukier szybko będą powodować uszkodzenia, dlatego jak najszybciej trzeba oddać urządzenie do serwisu. 

Telefon w serwisie – odzyskiwanie danych z urządzenia

Jeśli sprzęt będzie poważnie zalany, należy zadbać o to, by znalazł się w serwisie jak najszybciej. Tam specjaliści zajmą się naprawą, jeśli będzie ona możliwa, dokonają osuszenia i wskrzeszą sprzęt. Jeśli koszty naprawy np. ze względu na uszkodzoną płytę główną będą zbyt wysokie, by naprawa była uzasadniona, będzie można spisać sam sprzęt na straty, ale wykorzystać profesjonalne odzyskiwanie danych, tak by przed utylizacją sprzętu odzyskać z niego zgromadzone tam wcześniej pliki. Serwis GSM w Warszawie będzie w stanie się tym zająć i poradzi sobie z odzyskiwaniem danych nawet z poważnie uszkodzonych urządzeń. 

Dodaj komentarz