Strona główna / Utrata danych z telefonu. Co robić? Gdzie się udać?

Utrata danych z telefonu. Co robić? Gdzie się udać?

serwis gsm

Odzyskiwanie danych Warszawa to ostatnia deska ratunku dla wszystkich tych, dla których telefon zamienił się w podręczne biuro. Większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że komputer w domu czy w pracy pełen jest mnóstwa ważnych informacji. Znajdują się tam służbowe pliki, dane do płatności, różnego rodzaju dane wrażliwe. Zwykle jednak dbamy o to, by komputer posiadał aktywnego antywirusa a w miejscach pracy służbowymi komputerami opiekują się zatrudnieni pracownicy IT. Jednak czy te same kryteria stosujemy do telefonu?

Zarządzanie telefonem, utrata danych

Rozwój technologii w obszarze telefonii komórkowej sprawił, że telefon spełnia w naszym życiu niezwykle istotną funkcję. Stanowi małe podręczne biuro, przechowuje mnóstwo danych, również adresowych, archiwizuje zdjęcia, poprzez różnego rodzaju aplikacje zarządza naszym życiem, zastępuje nawet kartę płatniczą. Im więcej danych przechowuje się w telefonie, bez archiwizacji lub skonfigurowania  telefonu z komputerem, tym problem utraty danych staje się dotkliwszy. 

Dane z telefonu można stracić na wiele sposobów, jednym z nich jest własny błąd, przypadkowe skasowanie danych, czyli tzw. usterka logiczna. Zaraz na drugim miejscu znajduje się sytuacja, gdy użytkownik nie pamięta, nie zapisał sobie, wyrzucił dane zawierające kody zabezpieczające do telefonu. Po wyczerpaniu dozwolonych prób telefon milknie na zawsze, a przynajmniej do czasu, gdy serwis GSM Warszawa nie złamie zapomnianych kodów. Bywa też, że utrata danych następuje w ślad za błędem, jaki powstał w trakcie aktualizacji systemu. W ostatnich czasach niezwykle mocno uaktywnili się hakerzy, rozsyłając zainfekowane pliki pod pretekstem różnych ważnych życiowych spraw. Chwila nieuwagi i do telefonu wprowadza się wirusa przejmującego najwrażliwsze informacje. Wszelkie dane można również stracić z powodu zalania telefonu czy mechanicznego uszkodzenia aparatu.

Co zrobić, gdy następuje utrata danych z telefonu?

Bez względu na powód, z jakiego niemożliwe jest dostanie się do pamięci i systemu operacyjnego telefonu, najważniejsze jest, by zapobiec nadpisaniu, czyli zastąpienia starszych, usuniętych plików nowymi. Gdy to nastąpi, odzyskanie danych nie będzie możliwe. Ale przy zachowaniu wszelkich zasad, czyli uniknięcia nadpisania plików wszystkie informacje nadal znajdują się w telefonie. Dlatego w sytuacjach kryzysowych najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie urządzenia i udanie się do najbliższego serwisu GSM Warszawa, gdzie specjaliści zatrudnieni w oddziale pomogą w odzyskaniu danych z uszkodzonego telefonu. Nie warto samodzielnie ingerować w system, nawet ściągnięcie czy aktualizowanie jednej z aplikacji mogą przyczynić się do trwałego usunięcia znajdujących się w telefonie danych. Im dłużej zwleka się z odwiedzeniem serwisu telefonii, tym zwiększa się prawdopodobieństwo niepowodzenia w odzyskiwaniu danych. Może się bowiem zdarzyć, że na skutek chaotycznych działań użytkownika, nawet wysokiej klasy specjaliści nie podołają powierzonemu im działaniu.

Dodaj komentarz